Kradł auta metodą na „lawetę”

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową naszej komendy w ramach kontynuacji wcześniejszych czynności związanych z kradzieżami z włamaniem samochodów przy użyciu lawety dotarli do kolejnego podejrzanego. 25-latek, jak wskazują ustalenia funkcjonariuszy, w ostatnich miesiącach w ten właśnie sposób najprawdopodobniej dopuścił się trzech przestępstw. Z Pragi Południe odjechał z renault, kolejne renault wziął z Woli, natomiast na Mokotowie jego łupem padło audi. Zatrzymany usłyszał 3 zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci operacyjni zajmujący się przestępczością samochodową na terenie naszej dzielnicy na bieżąco pozyskują informacje na temat zdarzeń oraz osób mających związek z kradzieżami z włamaniem pojazdów.

W ostatnim czasie funkcjonariusze kilkakrotnie przeprowadzali działania ukierunkowane na osoby dokonujące tych przestępstw przy użyciu lawety. Niedawno policjanci uzyskali nowe informacje operacyjne. Po ich zweryfikowaniu i poszerzeniu dotarli do kolejnego podejrzanego. 25-latek został zatrzymany na terenie posesji pod Warszawą. Policjanci ujawnili tam lawetę, która brała udział, jak się okazało, w trzech kradzieżach z włamaniem.

Zebrane informacje i dowody wskazują, że 25-latek najprawdopodobniej wywiózł z Warszawy dwa renault, z Pragi Południe i Woli oraz audi z terenu Mokotowa. Stróże prawa przeprowadzili oględziny lawety i zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych ewentualnych kar.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Śledczy z wydziału samochodowego przedstawili mu trzy zarzuty kradzieży z włamaniem pojazdów.

Nie jest to pierwsze zatrzymanie w sprawie kradzieży z włamaniem samochodów dokonywanych metodą „na lawetę”. Sprawa nadal ma charakter rozwojowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c