Krajowa Izba Rozliczeniowa: „Świąteczne przelewy warto zrealizować z wyprzedzeniem”

Przedstawiciele Krajowej Izby Rozliczeniowej zalecają, aby wszystkie niezbędne przelewy wykonać jeszcze przed świetami, czyli najpóźniej dziś. W czasie Wielkanocy zmieni się bowiem sposób funkcjonowania systemów rozliczeniowych, takich jak Elixir czy Euro Elixir.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak apelują przedstawiciele Krajowej Izby Rozliczeniowej, w czasie świąt wielkanocnych możemy mieć problem z dokonywaniem przelewów.  W tym czasie zmieni się sposób funkcjonowania systemów rozliczeniowych Elixir i Euro Elixir.

Jeśli chodzi i Elixir, rozliczenia realizowane są standardowo w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze, o godzinie 9.30, 13.30 i 16.00. Jednak, wyjątkiem od tej reguły są dni ustawowo wolne od pracy czy weekendy. Izba tłumaczy, że dziś system będzie działać jak w każdym inny dzień, natomiast przelewy zlecone po 16:00, zostaną rozliczone w trakcie porannej sesji kolejnego dnia roboczego, czyli we wtorek 6 kwietnia.

Natomiast w przypadku systemu Euro Elixir, czyli rozliczającego przelewy w unijnej walucie, przerwa funkcjonuje już od dziś. Wszystko ze względu na fakt, że w wielu krajach Unii Europejskiej wypada dziś tzw. banking holiday, czyli dzień wolny od pracy. Przez cały okres świąt działać jednak będą przelewy natychmiastowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c