Krystyna Pawłowicz przebywała w leczniczym hotelu. Ministerstwo Zdrowia zabrało głos

Po wczorajszym zamieszaniu wokół pobytu Krystyny Pawłowicz w jednym z hoteli leczniczych, głos w tej sprawie zabrał dziś wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Zaznaczył, że wszystko odbyło się zgodnie z zasadami epidemiologicznymi.

By Tomasz Tołłoczko – https://trybunal.gov.pl/o-trybunale/sedziowie-trybunalu-konstytucyjnego/art/11240-krystyna-pawlowicz, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=98636103

Wczoraj doszło do pożaru i ewakuacji gości i personelu hotelu „Malinowy Zdrój” w Solcu-Zdroju. Jak się okazało, jednym z gości była sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka Prawa i Sprawiedliwości,  Krystyna Pawłowicz. Sytuacja okazała się być dość kontrowersyjna, ponieważ hotele powinny być w tym czasie zamknięte z powodu pandemii COVID i obostrzeń z nią związanych.

Sama Krystyna Pawłowicz tłumaczyła, że wcale nie złamała obowiązujących restrykcji wprowadzonych przez rząd, ponieważ przebywała w hotelu na pobycie leczniczym. Dodała, że korzysta z miejsca z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych, a gości w hotelu jest niewielu.

Dziś o całą sprawę pytany był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Na antenie Polskiego Radia 24 stwierdził, że na mocy rządowego rozporządzenie te podmioty, które świadczą usługi lecznicze, mogą przyjmować  pacjentów. Wytłumaczył, że są to ściśle określone warunki, jednak hotel, w którym przebywała była posłanka PiS spełnia je całkowicie. Dodał natomiast, że takich miejsc nie jest za dużo i aby się do nich dostać, należy posiadać odpowiednie skierowanie. Jego zdaniem cała sprawa została „nakręcona” przez opozycję.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c