Kto najpierw dostanie szczepionkę na Covid-19? Dla wszystkich może nie wystarczyć

Jak już wielokrotnie podawał rząd, przyjęcie szczepionki na Covid-19 jest dobrowolne. Jednak dla wszystkich chętnych może jej nie wystarczyć. Wiceminister wyjaśnił kto dostanie ją w pierwszej kolejności.

Fot. Shutterstock

Waldemar Kraska jeszcze raz podkreślił na konferencji GIS, że szczepienie będzie dobrowolne. Potem poinformował kto będzie mógł skorzystać ze szczepionki w pierwszej kolejności.

Chcemy w pierwszej kolejności wyszczepić osoby powyżej 65. roku życia, które, jak wiemy, dość ciężko przechodzą zakażenie koronawirusem i najczęściej trafiają do szpitali. W tej grupie jest też najwięcej zgonów – wskazał Waldemar Kraska.

Pozostałe grupy, które mają mieć pierwszeństwo to pracownicy ochrony zdrowia i służby mundurowe. – Szczepienie to jedyna droga, abyśmy zahamowali epidemię i wrócili do normalności, do której wszyscy tęsknią – podsumował wiceminister.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c