Kto teraz najczęściej trafia do szpitali covidowych? Zaskakujące informacje!

Jak informuje dyrektor ds. lecznictwa w krakowskim szpitalu MSWiA, do szpitali covidowych w ostatnim czasie trafiają coraz młodsi pacjenci. Dodatkowo, wielu z nich zmaga się z otyłością. 

Fot. Shutterstock

W całej Polsce z dnia na dzień zajętych jest coraz więcej łóżek w szpitalach covidowych. Szacuje się, że obecnie około 70% miejsc jest zajmowanych przez zakażonych. Jak się jednak okazuje, zmieniła się grupa osób, które do placówek trafiają. Wcześniej najciężej znosiły zakażenie głównie osoby starsze i schorowane.

Teraz to się zmienia. Coraz młodsi mają problemy z ciężkim przechodzeniem choroby. Jak doprecyzowuje dyrektor ds. lecznictwa w krakowskim szpitalu MSWiA, w tej chwili coraz młodsi, ale także otyli pacjenci, którzy jednocześnie uważają się za zdrowych, trafiają na oddział covidowy.

„Otyłość niekorzystanie wpływa na przebieg covidu. Zauważamy też coraz częściej, że niektórzy pacjenci, mimo dolegliwości, uważają się za zdrowych. Ciężki przebieg zapalenia płuc przy koronawirusie nieraz powodują choroby, których pacjenci nie mają zdiagnozowanych, np. często przebiegające skrycie choroby tkanki łącznej.”

-dodaje dr Krzysztof Czarnobilski.

Niewykluczone także, że osób starszych jest mniej w szpitalach również ze względu na szczepienia. Przypomnijmy, w Polsce pierwsze szczepienia ruszyły 27 grudnia 2020 roku, a od stycznia szczepieni są również seniorzy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c