Lek na choroby neurologiczne skuteczny w leczeniu COVID-19? Wiceminister sprawiedliwości zachwycony działaniem!

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł napisał w mediach społecznościowych, że amantadyna jest skutecznym preparatem w leczeniu wirusa SARS-CoV-2. Jak zaznacza, dzięki niej wyleczył się z zakażenia on, jego syn i żona. Czy faktycznie tak działa? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia komentuje. 

Fot. Shutterstock

Marcin Warchoł opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym poinformował o skutecznych właściwościach amantadyny w leczeniu koronawirusa.  Jego zdaniem dzięki niej udało się mu wygrać walkę z wirusem SARS-CoV-2. Również miała ona pomóc jego żonie i dziecku.

 

W rozmowie z Wirtualną Polską polityk zaznaczył, że lek zastosował na własną odpowiedzialność, ale dzięki niemu objawy koronawirusa ustąpiły. WP postanowiło skonsultować temat z Ministerstwem Zdrowia.  Rzecznik Wojciech Andrusiewicz przekazał, że nie ma w tej chwili żadnych badań klinicznych, które faktycznie mogłyby potwierdzić, że terapie amantadyną jest bezpieczna i skuteczna w leczeniu COVID-19 i należy o tym pamiętać.

Amantadyna początkowo miała być lekiem na grypę. W późniejszym czasie znalazła swoje zastosowanie w leczeniu chorób neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane czy Parkinson.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c