Lekarz o pandemii COVID-19: „Im szybciej przyjdzie wiosna, tym szybciej przywitamy koniec epidemii”

Lekarz i były Główny Inspektor Sanitarny uważa, że pogoda ma duży wpływ na pandemię koronawirusa. Dr Marek Posobkiewicz przyznał w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski, że im szybciej przyjdzie wiosna, tym szybciej przywitamy koniec pandemii. 

Fot. Pixabay

Adam Niedzielski zwrócił uwagę na wczorajszy bardzo duży wzrost przypadków zakażenia koronawirusem. Dziś liczba była równie wysoka. Minister przyznał, że jest to dość niepokojący i niebezpieczny trend. W związku z tym  mogą zostać ponownie wprowadzone dodatkowe obostrzenia, które dopiero co zostały zniesione. Mowa między innymi o stokach i wyciągach narciarskich.

Do słów ministra odniósł się w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski dr Marek Posobkiewicz. Lekarz i były Główny Inspektor Sanitarny uważa, że jeden dzień to za mało, aby wyznaczyć jakikolwiek trend, a do takiej opinii są potrzebne dane z minimum tygodnia.

Lekarz natomiast zwrócił uwagę na to, że wraz z przyjściem wiosny, możemy spodziewać się końca pandemii. Jak tłumaczy, COVID-19 to choroba grypopodobna, a styczeń i luty od zawsze były miesiącami wzmożonych zachorowań na grypę. Jego zdaniem jeśli wszyscy będą stosować się do zasad sanitarnych, to o powrocie do obostrzeń nie będzie mowy, a pandemia zakończy się już niedługo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c