Lidl wycofuje lody Ballino. Komornik wkroczył do centrów dystrybucyjnych sieci
Sąd uznał, że wygląd opakowań lodów Ballino jest bardzo podobny do lodów Grycana. Z tego powodu komornik działający na zlecenie firmy należącej do rodziny Grycanów zajął 46 tys. opakowań lodów w siedmiu centrach dystrybucyjnych Lidla. Dyskont zobowiązał się wycofać cały towar.
Firma twierdzi, że początkowo chciano załatwić sprawę polubownie, ale niestety sieć unikała kontaktu. Dlatego podjęto kroki prawne.
Grycan podkreśla, że początkowo współpraca układał się dobrze, bo Lidl wprowadził lody do swojej oferty. Potem zastąpił je marką własną tańszą o 2 zł. Problem w tym, że, jak twierdzi Marcin Snopkowski, dyrektor generalny firmy Lodziarnie Firmowe do których należy Grycan, ich lody są bezglutenowe. Klienci przeświadczeni o tym, że kupują lody znanej marki mogli przypłacić to zdrowiem.
„Pragnę podkreślić, że nie mamy nic przeciwko zdrowej konkurencji handlowej, ale domagamy się uczciwego znakowania produktów, które nie będzie wprowadzało konsumentów w błąd i przenosiło na markę Grycan doświadczeń zakupowych związanych z produktem, z którym nie mamy nic wspólnego” – powiedział Marcin Snopkowski – „Ze swojej strony jesteśmy zdeterminowani, by wszelkimi prawnie dopuszczalnymi metodami bronić pozycji i wartości naszej marki, na które złożyła się ciężka, wieloletnia praca rodziny Państwa Grycanów”.
Lidl wysłał oświadczenie w którym mówi, że lody nie są już dostępne w sprzedaży, a podobne opakowanie jest dążeniem do utrzymanie trentów na rynku. Dodał też, że do dziś nie otrzymał od sądu postanowienia, które jest podstawą do zajęcia 46 tys. opakowań lodów. Zapewnia jednak, że nie zamierza negować postanowień sądu i zastosuje się do nich niezwłocznie po otrzymaniu postanowienia.
Redaktor naczelny portalu. Absolwent Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.