Limit gości na weselu? Lepiej to sprawdzić

Zakaz organizowania wesel doskwiera od kilku miesięcy nie tylko narzeczonym, ale całej weselnej branży. Przekładane terminy uroczystości i zabawy niosą ze sobą jednak wątpliwości. Przede wszystkim chodzi o limit gości.

Fot. Shutterstock

Na ilu gości planować weselne przyjęcie? To zależy od kilku kwestii.

Przede wszystkim od terminu. Wesela mają wrócić od 15 maja, jednak przyjęcie będzie mogło się odbywać na świeżym powietrzu i przy zachowaniu limitu 25 osób. Nieco więcej gości będzie można zaprosić po 29 maja, bo limit wzrośnie do 50 osób, a cała impreza będzie mogła przenieść się już do wynajętych sal i pomieszczeń.

Jest jednak możliwość, by w przyjęciu uczestniczyło więcej osób bo do limitu nie będą włączane osoby, które przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19, w przypadku preparatu Johnson&Johnson, jedną dawkę, w pozostałych przypadkach dwie dawki.

Tym samym limit gości może wzrosnąć nawet dwukrotnie, wystarczy przy tworzeniu listy gości sprawdzić kto już przyjął szczepionkę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c