Lista zawodów do obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 wydłuża się

Rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników medycznych. Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk sporządzili listę zawodów, które również powinny dołączyć do programu. 

Fot. Shutterstock

Jak podaje Radio Zet, lista proponowanych zawodów do obowiązkowych szczepień wydłuża się i znajdują się nie niej nie tylko pracownicy medyczni.

Eksperci zespołu ds. walki z COVID-19 przy PAN wnioskują, że „Trzeba rozważyć obowiązkowe szczepienie przeciwko Covid-19 osób szczególnie narażonych na zakażenie”

W pierwszej kolejności wskazano wszystkich pracowników medycznych. To właśnie od grupy zero naukowcy rozpoczynają listę zawodów do obowiązkowych szczepień.

„Warto też rozważyć obowiązek szczepień w przypadku innych grup zawodowych i społecznych, które są kluczowe dla funkcjonowania państwa w warunkach pandemii (wojsko, policja, straż pożarna, nauczyciele) lub w szczególny sposób narażone na zakażenie SARS-CoV-2 z powodu bezpośrednich kontaktów z interesantami (np. rehabilitanci, fryzjerzy, listonosze, pracownicy salonów kosmetycznych etc.). To są kwestie wymagające pilnej debaty oraz decyzji” – cytuje ekspertów Radio Zet.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c