Lockdown a alkoholizm. Nowe badania!

Kolejne badania mówią o zwiększonej liczbie osób zmagających się z alkoholizmem. Wszystko ze względu na konieczność spędzania czasu w domu z powodu pandemii. Eksperci z University of Texas Health Science Center School of Public Health w Dallas przeprowadzili analizę. 

Fot. Pixabay

Eksperci z University of Texas Health Science Center School of Public Health w Dallas przeprowadzili badania, które następnie opublikowali w „American Journal of Drug and Alcohol Abuse”. Jak wynika z analiz, coraz bardziej niebezpieczny staje się związek pomiędzy piciem a stresem wywołanym pandemią koronawirusa i spowodowanym nią lockdownem.

Wiele osób przebywając, często samotnie w domach, ma coraz większy problem z nadużywaniem alkoholu. Podczas ankiety internetowej wypełnionej przed prawie 2 tysiące osób aż 32% wszystkich osób zgłosiła, że często upija się podczas pandemii. Co zaskakujące, problem ten bardziej dotyczył kobiet. Większość osób ankietowanych było białoskórymi kobietami, w średnim wieku około 42 lat, które pozostawały w zamknięciu przez około cztery tygodnie, pracując zdalnie lub wcale. Dodatkowo, prawdopodobieństwa intensywnego spożywania alkoholu przez te osoby rosło o dodatkowe 19% na każdy tydzień odstawienia.

Lekarze apelują, aby przebywając w domu szczególnie uważać na alkohol. Wiele osób w tym czasie doświadcza depresji, a to tylko zwiększa szanse na stanie się alkoholikiem. Po jakimś czasie możemy nawet nieświadomie stać się uzależnieni. A późniejsze konsekwencje tego mogą okazać się długotrwałe i bardzo niebezpieczne. Dlatego eksperci zalecają aktywny tryb życia, nawet będąc w domach. Warto zamienić wypicie kolejnego drinka na np. ruch i ćwiczenia, które pomogą wydzielić endorfiny i zapomnieć o tej groźnej dla zdrowia potrzebie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c