Lockdown potrwa dłużej? Rzecznik rządu odpowiada!

Od soboty, na czas dwóch tygodni, na terenie całego kraju wprowadzone zostały dodatkowe obostrzenia. Jak podkreślił rzecznik rządu, niewykluczone, że restrykcje zostaną z nami dłużej.

Od minionej soboty na terenie całego kraju obowiązują dodatkowe obostrzenia. Wśród nich jest zamknięcie galerii handlowych, zmiana limitu osób w sklepach i kościołach. Nieczynne są także przedszkola i żłobki, a nauka w szkołach jest w pełni zdalna. Rząd apeluje także o podjęcie pracy zdalnej w miejscach, w których jest ona możliwa.

Restrykcje zostały wprowadzone na czas dwóch tygodni, lecz niewykluczone, że zostaną z nami dłużej. Rzecznik rządu w rozmowie z TVP1 wypowiedział się na ten temat. Podkreślił, że ogólnie obostrzenia zostaną z nami na pewno jeszcze przez jakiś czas, pozostaje jedynie kwestia ich zakresu.

Dodał także, że decyzja w sprawie uruchomienia żłobków i przedszkoli zapadnie tuż po świętach. Co do pozostałych obostrzeń, wszystko zależeć będzie od dalszego rozwoju trzeciej fali pandemii. Jeśli liczba przypadków dalej będzie tak wysoka, możemy spodziewać się przedłużenia obowiązujących zasad.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c