Mała liczba testów czy epidemia wygasa? Minister zdrowia odpowiada

We wtorek Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat z którego wynika, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 tys. zakażeń koronawirusem, co jest dużym spadkiem w porównaniu z ostatnimi dniami. Czy epidemia wygasa czy to po prostu mała ilość wykonanych testów? Minister Zdrowia odpowiada.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Poprzedniej doby potwierdzono nowych 10 139 przypadków zakażeń koronawirusem. Jednocześnie wykonano 33,7 tys. testów. Nadal na pierwszym miejscu jest województwo mazowieckie w którym wykryto poprzedniej doby 1166 zakażeń.

Jeżeli chodzi o liczbę badań, to ta liczba informuje nas, na jakim etapie epidemii jesteśmy. Rzeczywistość wygląda w ten sposób, że im mniej jest pacjentów objawowych, tym rzadziej się zgłaszają na testy. To są naturalne konsekwencje – mówi minister Niedzielski w programie „Newsroom” WP. Dodaje też, że 10 tys. pozytywnych wyników to i tak bardzo dużo i ciężko na razie mówić, że epidemia odpuszcza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c