Mały Szymonek walczy o życie w szpitalu na Niekłańskiej. Szpital wydaje oświadczenie

Od kilku dni otrzymujemy dziesiątki próśb od naszych czytelników, byśmy zajęli się sprawą małego Szymonka. O sprawie pisaliśmy już w lutym tego roku: https://warszawawpigulce.pl/rodzina-blaga-o-naglosnienie-walki-o-zycie-malego-szymona-szpital-wydaje-oswiadczenie/Postanowiliśmy ponownie zająć się sprawą, mając nadzieję że publikacja dotrze do instytucji bądź osób mogących pomóc dziecku pokonać chorobę.

Fot. Archiwum prywatne

Wedle słów szpitala Szymon jest pod opieką od stycznia 2019 r. w stanie skrajnie ciężkim z nieodwracalnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego.

W Internecie zamieszczono petycję. Jej autorzy domagają się zniesienia opieki paliatywnej oraz odbarczenia mózgu chłopca.

W sprawie chłopca szpital wystosował komunikat:

KOMUNIKAT nr 2

Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie

w sprawie stanu zdrowia Pacjenta Szymona hospitalizowanego

w Oddziale Intensywnej Terapii

  1. W związku z ponownie wpływającymi do Szpitala licznymi zapytaniami od instytucji, mediów, parlamentarzysty i osób prywatnych informujemy, że Pacjent przebywa w naszym Szpitalu na Oddziale Intensywnej Terapii od 22 stycznia 2019 r. w stanie skrajnie ciężkim z nieodwracalnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego.
  2. W trakcie hospitalizacji odbyły się kilkakrotnie konsylia lekarskie, wynikiem czego ustalono przyczynę choroby dziecka. Ze względu na tajemnicę lekarską nie możemy jej upublicznić, natomiast pełne informacje są w posiadaniu Rodziców.
  3. Na każde z konsyliów Rodzice mogli zaprosić wybranych lekarzy specjalistów. W pierwszym przypadku nie skorzystali z tego prawa. W kolejnych konsyliach wziął udział lekarz rekomendowany przez Rodzinę. O wynikach konsyliów Rodzice zostali drobiazgowo poinformowani, o czym świadczą ich podpisy.
  4. Rodzina Pacjenta jest na bieżąco informowana o stanie zdrowia swojego syna. Spełnione są wszystkie kryteria należytego szacunku i aktualnej wiedzy medycznej w procesie hospitalizacji. Zapewniona jest również pomoc lekarska oraz psychologiczna na żądanie.
  5. Kolejne pojawiające się żądania i propozycje alternatywnego leczenia ze strony rodziców naszego Pacjenta są rozpatrywanie przez lekarzy naszego Szpitala, a także były opiniowane podczas konsyliów. Nie mają one jednak podstaw merytorycznych do ich zastosowania, albo wiążą się ze zbyt dużym ryzykiem dla Pacjenta.
  6. Powtarzamy, iż nie zachodzi obawa zaprzestania procesu leczenia. Uprzejmie prosimy o powstrzymanie się od wyrażania nieuprawnionych opinii, a także wszelkich działań mogących utrudniać pracę personelu medycznego. Personel Szpitala oświadcza, że nie sprzeniewierzy się najwyższym standardom etycznym.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.