Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami stolicy – zobacz trasę i utrudnienia

W sobotę 27 czerwca o godz. 12 z Placu Bankowego w Warszawie wyruszy Ogólnopolski Marsz dla Jezusa. Celem demonstracji, w której wezmą udział katolicy i protestanci jest zamanifestowanie przywiązania do tradycyjnych wartości chrześcijańskich.

Fot. Materiały organizatora

Fot. Materiały organizatora

„Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy wyznawcy Chrystusa. Pokażmy, że nasza wiara jest pozytywna. Że pokój, dobro i miłość nie utraciły na znaczeniu. Będziemy maszerować w jedności, ku czci naszego Boga i nie jest to smutne wydarzenie, lecz prawdziwe święto pełne radości i modlitwy” – przekonuje Artur Pawłowski, główny organizator marszu.

Mieszkańców stolicy w dniach 21-28 czerwca czeka prawdziwa eksplozja współczesnej i alternatywnej kultury chrześcijańskiej. Jej epicentrum znajdzie się w przygotowanym specjalnie na tę okazję miasteczku na Polach Mokotowskich. Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Glory”, Slot Warszawa, Festiwal filmów chrześcijańskich „Drabina Jakuba”, liczne warsztaty, prelekcje oraz koncerty  – te i inne wydarzenia odbędą się pod szyldem Tygodnia Jezusa. W jego organizację zaangażowało się większość protestanckich kościołów w Warszawie. Z ramienia Kościoła Katolickiego udział zadeklarowali ks. Antoni Wita FDP z Zakonu Orionistów i Jacek Weigl – lider wspólnoty Chefsiba oraz dyrektor chrześcijańskiej szkoły Samuel. Impreza została objęta honorowym patronatem posła Johna Abrahama Godsona.

Fot. Organizatorzy

Fot. Organizatorzy

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.