Masowe punkty szczepień. Ile jest już ich na Mazowszu?

W całym kraju rozpoczął się proces uruchamiania masowych punków szczepień przeciwko COVID-19. Pierwsze takie miejsce na Mazowszu pojawiło się w Przasnyszu. Łącznie jest już 29 takich punktów. Gdzie się znajdują?

Fot. Pixabay

W województwie mazowieckim 19 kwietnia został uruchomiony w budynku Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu pierwszy pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych. Od tego czasu udało się otworzyć jeszcze 29 takich miejsc.

Masowe punkty szczepień powstają, aby każdy mieszkaniec danego regionu mógł skorzystać ze otrzymania szczepionki jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania. W ostatnim czasie masowe punkty szczepień znalazły się między innymi w Zakroczymiu, w Piasecznie, w Płońsku, w Sochaczewie, w Ciechanowie czy w Starej Iwicznej.

Jednak są wciąż takie regiony, w których jeszcze nie można z nich skorzystać. Jest to między innymi powiat szydłowiecki. Według planów, w województwie mazowieckim masowych punktów szczepień miały zostać uruchomione 42 punkty. Oznacza to, że jeszcze kilkanaście czeka na otwarcie. W sumie populacyjnych punktów szczepiennych jest na Mazowszu ponad 900.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c