Mateusz Morawiecki: „Rząd zdecydował się na przekazanie dodatkowych środków na stworzenie kolejnych punktów szczepień”

Trwa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i pełnomocnika rządu ds. szczepień  Michała Dworczyka w sprawie Narodowego Programu Szczepień. Premier przekazał, że rząd zdecydował się na przekazanie dodatkowych środków na stworzenie kolejnych powszechnych punktów szczepień. 

Fot. Pexels

Podczas konferencji prasowej premiera i pełnomocnika rządu ds. szczepień w Skierniewicach, politycy  zaapelowali do wszystkich Polaków o zapisywanie się na szczepienia. Pomóc w tym mogą przede wszystkim dodatkowe punkty szczepień, które powstaną w najbliższym czasie.

Rząd zdecydował się na przekazanie dodatkowych środków na stworzenie kolejnych powszechnych punktów szczepień. Jak zapewnił premier, w każdym powiecie będzie przynajmniej jeden taki duży punkt. Punkty szczepień będą także między innymi w szpitalach tymczasowych, zakładach pracy, przychodniach POZ czy punktach drive thru.

„Wszystkie koszty pokryje rząd. Stworzymy nowe miejsca do szczepień. Każdy powinien mieć możliwość zaszczepienia się blisko swojego miejsca zamieszkania. To jest nasz cel.”

-zapewnił premier.

Michał Dworczyk dodał także, że do końca II kwartału ma zostać wykonane łącznie 20 mln szczepień, a do końca sierpnia 2021 zostanie zaszczepiony pierwszą dawką każdy chętny Polak.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c