Mateusz Morawiecki: „Uruchamiamy 30 mld zł pomocy dla przedsiębiorstw”

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier ogłosił, że uruchomione zostaną dodatkowe środki wsparcia dla przedsiębiorstw w wysokości 30 miliardów złotych. Dodał, że obejmą one pomocą kolejne kody PKD.

Fot. Warszawa w Pigułce

Od ubiegłej soboty wprowadzono dodatkowe obostrzenia w związku z rozwijającą się trzecią falą pandemii koronawirusa. Zamknięte zostały między innymi galerie handlowe, usługi fryzjerskie i kosmetyczne czy duże sklepy budowlane. Wiele osób chwilowo straciło możliwości zarobkowe. Dodatkowo, nie wiadomo kiedy punkty usługowe znów zostaną otwarte.

I właśnie w tej sprawie trwa właśnie konferencja premiera. Mateusz Morawiecki przekazał, że rząd chce uruchomić kolejne środki do 30 mln złotych dla przedsiębiorstw. Wszystko w ramach różnego rodzaju programów finansowych wsparcia budżetu państwa i przez instytucje podlegające państwu. Jak dodał, dotychczasowe wsparcie wyniosło ponad 200 mln złotych. 

Co ważne, pomoc zostanie rozszerzona o kolejne kody PKD obejmujące branże dotknięte lockdownem. W sumie nowych branż na liście jest 16. Wśród nich są między innymi kosmetyczki, fryzjerzy i mniejsze sklepy. Jak podkreślił premier, to walka o zdrowie i życie Polaków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c