Matury bez obowiązku maseczkowego za to możliwe masowe testy przed egzaminem

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wykluczył masowego testowania maturzystów testami antygenowymi. Według wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikowanych w poniedziałek, w czasie egzaminów maturalnych uczniowie będą zwolnieni z noszenia maseczek. 

Fot. Shutterstock

Do egzaminów maturalnych zostały zaledwie dwa tygodnie. Rząd jeszcze nie podjął decyzji o ewentualnych zmianach w kwestii matur.

Wiadomo już, że termin egzaminów maturalnych nie ulegnie zmianie. Przeprowadzone jednak będą w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie przystępujący na matury, nie będą mieli jednak obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Tak wynika z wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikowanych w poniedziałek.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w porannej rozmowie Radia Zet nie wyklucza jednak masowych testów tegorocznych maturzystów testami antygenowymi jeszcze przed przystąpieniem do egzaminu.

„Myślę, że nasz potencjał i możliwości wykonywania testów są tak duże, że jesteśmy w stanie testami antygenowymi, które posiadamy, takie testowanie ewentualnie przeprowadzić” – powiedział Niedzielski.

Dodał jednak, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c