Mazowieckie: Jest data otwarcia nowego szpitala tymczasowego!

Wiceprezydent Radomia poinformował o dacie uruchomienia nowego tymczasowego szpitala covidowego w Radomiu. Ma się to stać już w przyszłym tygodniu, a mianowicie 12 marca 2021 roku.

Fot. Shutterstock

Jak przekazał wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik w rozmowie z radiem RDC, deklaracja Totalizatora Sportowego odnośnie otwarcia szpitala tymczasowego w mieście to 12 marca. Informację potwierdził również Konstanty Radziwiłł, który zaznaczył, że być może udałoby się nawet otworzyć placówkę nieco wcześniej.

Dzięki powstaniu nowej placówki, ma zostać odciążony Radomski Szpital Specjalistyczny, który wciąż ma problemy z zapewnieniem miejsc wszystkim pacjentom zakażonym koronawirusem.

Szpital powstał na terenie Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Na miejscu przy ylicy Naturowicza jest już przygotowanych 80 łóżek covidowych, kolejne 20 miejsc z podłączeniem do respiratorów ma znajdować się w dotychczasowym zakładzie rehabilitacji, który mieści się w budynku głównym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c