Mazowieckie: Kolejny szpital covidowy ruszy już w weekend?

Ze względu na zakażenie koronawirusem coraz więcej chorych wymaga hospitalizacji. W wielu miejscach brakuje już łóżek, wciąż powstają kolejne szpitale tymczasowe. Możliwe, że już w ten weekend ruszy kolejny szpital w województwie mazowieckim. 

Fot. Shutterstock

Niewykluczone, że już w najbliższy weekend zostanie uruchomiony szpital św. Trójcy w Płocku, który przyjmie pacjentów zmagających się z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Dobrą informację przekazał wiceprezes płockiego ZOZu, Marek Stawicki.

W rozmowie z Radiem Dla Ciebie Marek Stawicki przekazał, że do lecznicy dotarł już z Agencji Rezerw Materiałowych niezbędny sprzęt medyczny, między innymi respiratory. Placówka czekała na niego od prawie 3 tygodni.

„Dziś i jutro aparatura będzie montowana. Mamy nadzieję, że nie będzie żadnych niespodzianek, że w weekend będziemy gotowi do przyjęcia pierwszych pacjentów. Dokładna data będzie trochę zależała od tego, co w tych skrzyniach przyjechało, co jest gotowe do pracy.”

-dodaje wiceprezes Zakładu Opieki Zdrowotnej w Płocku.

W szpitalu ma być przygotowanych 50 łóżek dla zakażonych koronawirusem i 5 dla osób z podejrzeniem zakażenia. Aby to się udało, należało przekształcić dwa oddziały: internistyczny i pediatryczny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c