Mazowieckie: mężczyzna zniknął pod wodą. Jego ciało wydobyli nurkowie

Płońscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielę nad zalewem w Nowym Mieście. 31-letni mężczyzna w czasie pływania zniknął pod lustrem wody. Jego ciało, po upływie około 1,5 godziny wydobyli płetwonurkowie.

Fot. Pixabay

W niedzielę 13 września br. popołudniu 31-letni mieszkaniec gm. Sochocin wraz z trójką znajomych spędzał wolny czas nad zalewem w Nowym Mieście. W pewnym momencie mężczyzna zdecydował, że popływa. Wskoczył do wody i próbował przepłynąć zalew w obie strony.

Najprawdopodobniej w połowie drogi powrotnej, zaczął tonąć i zniknął pod lustrem wody. Znajomi ruszyli mu na pomoc, jednak nie zdołali go odnaleźć. Wezwane na miejsce wszystkie służby ratunkowe, natychmiast rozpoczęły poszukiwania 31-latka. Po około 1,5 godziny poszukiwań, ciało mężczyzny wyłowione zostało przez płetwonurków.

Jak pisze policja, niestety, po raz kolejny do utonięcia doszło, gdy osoba najprawdopodobniej znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Policja przypomina, by nie lekceważyć zakazów, jakie znajdują się na zbiornikach wodnych i korzystać z miejsc do tego przeznaczonym, które są odpowiednio oznakowane, i w których nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Głównymi przyczynami utonięć są dalekie odpłynięcia od brzegu, groźne są skoki do wody szczególnie tam gdzie nie znamy zbiornika wodnego. Nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c