Mazowieckie: Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy!

Poziom Wisły w rejonie Płocka drastycznie wzrasta. Urząd Miasta w Płocku wydał komunikat, w którym poinformował, że w związku z osiągnięciem stanów alarmowych na rzece, ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. 

Ze względu na wzrost poziomu Wisły w rejonie Płocka, wczoraj po południu ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Jak informuje prezydent miasta Andrzej Nowakowski, sytuacja jest bardzo poważna i wciąż się pogarsza. Dziś rano Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płocku odnotowało przekroczenie stanu alarmowego we wszystkich wodowskazach o 43 do 93 centymetrów!

Woda w Wiśle w lewobrzeżnej dzielnicy, czyli Radziwie wyniosła aż 330 centymetrów(stan alarmowy wynosi 237 cm), natomiast na nabrzeżu PKN Orlen woda osiągnęła 753 centymetry. To o 53 cm więcej niż wynosi stan alarmowy. Na wysokości Grabówki poziom wody wynosi 385 cm, a w Borowiczkach  388 centymetrów.

Władze miasta apelują do mieszkańców i pracodawców do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia ze stref bezpośredniego zagrożenia powodzią substancji zagrażających środowisku. Przygotowano również specjalne miejsce w internacie na wypadek ewakuacji obywateli.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c