Mazowieckie: Ognisko COVID-19 w szpitalu!

W dziale technicznym Powiatowego Szpitala w Kozienicach potwierdzono ognisko koronawirusa wśród pracowników placówki. Pięć osób przebywa w tej chwili na kwarantannie. 

Fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Dziś potwierdzonych nowych przypadków zakażenia było ponad 8 tysięcy. Pomimo, że to najmniej nowych przypadków od miesiąca, nie należy cieszyć się zbyt wcześnie. Najpewniej spowodowane jest to świętami wielkanocnymi i mniejszą ilością wykonywanych testów na COVID-19.

Wykryto jednak ognisko COVID-19 w dziale technicznym Powiatowego Szpitala w Kozienicach, w województwie mazowieckim. Jak informuje radio RDC, pozytywne wyniki testów mają pracownicy odpowiedzialni za wymianę butli z tlenem. W tej chwili na izolacji przebywa już 5 osób.

Z butli z gazem korzysta około 30% pacjentów przebywających na oddziale. Dyrektor szpitala zwrócił się w związku z tym do straży z prośbą o oddelegowanie do lecznicy techników obsługujących butle.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c