Mazowieckie: Otwarcie OIOM-u przy szpitalu tymczasowym opóźnione! Po raz kolejny!

Jak informuje pełnomocnik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego  OIOM przy szpitalu tymczasowym w Radomiu ruszy dopiero po weekendzie. Pierwotnie miało się to stać 20 kwietnia, następnie przełożono na 30. 

Fot. Shutterstock

NA OIOM-ie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, wciąż trwają odbiory końcowe. Początkowo, oddział intensywnej terapii przy szpitalu tymczasowym miał zostać uruchomiony 20 kwietnia 2021 roku. Następnie jako datę rozpoczęcia podano 30 kwietnia.

Okazuje się jednak, że opóźnienie będzie większe. Jak wyjaśnia pełnomocnik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w rozmowie z RDC, 30 kwietnia odbędzie się całkowity odbiór tego oddziału. Tego dnia również szpital zawiadomi NFZ, aby dokonał wizytacji i ocenił, czy spełnione są wszystkie wymogi. Jeśli tak, po weekendzie będzie można przyjąć pierwszych pacjentów.

Oddział jest już w pełni wyposażony w sprzęt medyczny. Na miejscu znajduje się między innymi 20 łóżek respiratorowych oraz kardiomonitory. W tej chwili trwa również kompletowanie personelu medycznego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c