Mazowieckie: skradziono… poloneza. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kultowego samochodu. Kilkudziesięcioletni polonez został skradziony z parkingu i przewieziony na lawecie do kryjówki.

Fot. Mazowiecka Policja

Do kradzieży pojazdu doszło na jednym z płockich osiedli. Nieznany sprawca ukradł zaparkowany na ogólnodostępnym parkingu samochód, którego dzisiaj rzadko można spotkać na polskich drogach. Był to liczący już kilkadziesiąt lat polonez.

By wyjechać nim z terenu parkingu złodziej załadował samochód na lawetę i przewiózł go do oddalonej o kilka kilometrów kryjówki. Kiedy właściciel zorientował się, że sentymentalne dla niego auto zostało skradzione, powiadomił o tym policję.

Śledczy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy szybko ustalili personalia podejrzanego o kradzież i zatrzymali mężczyznę. 38-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Ustalenia śledczych wskazują, że najprawdopodobniej polonez poddany byłby renowacji i dalszej sprzedaży.

Wiekowe auto wróciło do właściciela. Sprawcy kradzieży grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł.asp. Marta Lewandowska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c