Mazowieckie: Wstrzymano przyjęcia i operacje w szpitalu. To efekt powstania oddziału covidowego

Od poniedziałku Szpital Świętej Trójcy w Płocku funkcjonuje po części jako oddział covidowy. Jak się okazuje, chirurgia i ortopedia wstrzymała z tego powodu przyjęcia. To duży problem dla czekających na zabiegi pacjentów. 

Fot. Shutterstock

W Szpitalu Świętej Trójcy w Płocku uruchomiono oddział covidowy z 50 łóżkami dla zakażonych koronawirusem i 5 łóżkami intensywnej terapii. Wolne miejsca zostały wpisane do systemu Narodowego Funduszu Zdrowia. W tej chwili na oddziale, który powstał z interny i pediatrii leży 7 pacjentów.

Pojawił się jednak duży problem. Ze względu na funkcjonowanie oddziału covidowego, chirurgia i ortopedia zostały bez planowych zabiegów. Wszystkie przyjęcia wstrzymano.

„Musieliśmy przesunąć anestezjologów. Duża część operacji nie może się odbywać. Na pewno wszystko chirurgiczne, na pewno ortopedyczne, ginekologiczne są ograniczone, natomiast położnictwo funkcjonuje normalnie i część zabiegów ginekologicznych także jest wykonywana.”

-przekazał w rozmowie z RDC Marek Stawicki, wiceprezes płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Szpital Świętej Trójcy w Płocku jest jednym z najstarszych w Polsce. 26 marca, decyzją ministra zdrowia, placówka otrzymała zgodę na utworzenie oddziału dla zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Chwilę później wystąpiono do wojewody o przydzielenie niezbędnego sprzętu medycznego, w tym respiratorów i kardiomonitorów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c