Mazowsze: Mimo braku decyzji NFZ, szpital chce leczyć chorych na COVID-19!

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach będzie leczyć chorych na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 pacjentów. Problemem jest jednak brak decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia w tej sprawie. Placówka jednak ma nadzieję, że zgoda zapadnie jeszcze dziś i zawierać będzie datę wsteczną.

Fot. Shutterstock

Jak przekazał w rozmowie z Radiem dla Ciebie prezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, placówka pomimo braki decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia, nie będzie odsyłać pacjentów do innych lecznic, lecz przyjmą ich w swoim szpitalu. Kadra jest wciąż zbierana.

Oznacza to, że Mazowiecki Szpital Wojewódzki będzie leczyć zakażonych na wirusa SARS-CoV-2 w swoim szpitalu tymczasowym. Placówka ma nadzieję, że zgoda NFZ pojawi się jeszcze dziś i będzie po prostu zawierać datę wsteczną. Jak tłumaczy prezes, taką decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa obywateli.

„Mamy w tej chwili komplet 66 pacjentów i chcemy od razu rozszerzyć liczbę łóżek do maksymalnego wymiaru, czyli do 100. Jest kilkanaście osób chętnych z poziomu pielęgniarskiego. W szpitalu głównym mamy około 300 medyków, więc w razie potrzeby będziemy przesuwać na szpital tymczasowy.”

-wyjaśnia. Obecnie wszyscy pacjenci przebywający w placówce tymczasowej są w stanie ciężkim i bardzo ciężkim. Większość z nich wymaga podłączenia do tlenu, wszystkie łóżka respiratorowe są już zajęte.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c