McDonald’s zmienia napoje na wodę. Efekt opłaty cukrowej

Utrzymanie dotychczasowych cen, szczególnie w zestawach promocyjnych, oznaczałoby dla sieci straty. Dlatego też McDonald’s usunął z zestawów okazYEAH! napoje słodzone i zastąpił je wodą. Restauracja otwarcie przyznaje, że to przez opłatę cukrową. 

Fot. Pixabay

Utrzymanie dotychczasowych cen, szczególnie w zestawach promocyjnych, oznaczałoby dla sieci straty. Dlatego też McDonald’s usunął z zestawów okazYEAH! napoje słodzone i zastąpił je wodą.

Jak dowiedziało się Radio ZET, McDonald’s pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą na zakup wybranego napoju w ramach promocji. Szczegóły mają pojawić się wkrótce.

Od razu po wprowadzeniu „podatku” ceny słodkich napojów poszybowały w górę. W jednym z popularnych hipermarketów cena Pepsi wzrosła do 7,18 za 1,5l, a Coca-Coli aż 7,98 za 1,5 l. W innym sklepie należącym do właściciela dyskontów, cena wzrosła do 6,29 za 1,75l. W najtańszych sklepach można zauważyć wzrost cen o 2-3 zł. W innych nawet od 4-5 zł.

Opłata dzieli się na część stałą i zmienną. Część stała to 50 gr za litr każdego słodkiego produktu lub 10 groszy za litr produktu który ma w sobie substancje aktywne na przykład kofeinę. Opłata zmienna wynosi 5 gr za każdy gram cukru powyżej 5 gram/100 ml – w przeliczeniu na litr napoju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c