Mecze Euro 2020 odbędą się w innych miejscach? Decyzja zostanie podjęta wkrótce

Już niedługo Polacy zagrają ze Słowacją, Hiszpania oraz ze Szwecją w ramach rozgrywek Euro 2020. Pojawiły się jednak informacje, że zmienią się lokalizacje meczów. Wszystko ze względu na sytuację pandemiczną.

Fot. Warszawa w Pigułce

Już wkrótce odbędą się mecze Polaków w ramach przeniesionego z ubiegłego roku Euro 2020. Reprezentację czekają mecze ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Według wcześniejszych ustaleń dwa mecze miały rozegrać się w Dublinie, a trzeci w Bilbao. To się jednak może zmienić. Dlaczego?

Wszystko ze względu na fakt, że UEFA wymaga od miast gospodarzy zapewnienia obecności przynajmniej części kibiców na stadionach. Natomiast sytuacja pandemiczna m.in. w Irlandii nie pozwala podjąć tak zdecydowanych i dalekobieżnych planów. Wiadomo na pewno, że na te chwilę nie byłoby to wcale możliwe.

W związku z tym, jak nieoficjalnie donoszą polscy dziennikarze sportowi, mecze mogą zostać przeniesione na inne stadiony, w zupełnie innych miastach. Roman Kołtonia przekazał, że Biało-Czerwoni zagrają ze Słowacją i Szwecją w Sankt Petersburgu. Wszystko dlatego, że tamtejszy rząd zagwarantował, że stadion mogący pomieścić niemal 68 tysięcy widzów zapełni się przynajmniej w 50%. Natomiast mecz Polaków z Hiszpanami zostanie przeniesiony z Bilbao do Sewilli. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta przez UEFA w piątek, 23 kwietnia 2021 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c