Media rozdmuchały sprawę "agresywnego" psa. Okazało się, że nie miały racji

Ostatnio w mediach pojawił się artykuł nt. wolontariuszki fundacji Mikropsy do Adopcji, która została pogryziona przez psa. Okazało się, że cała sprawa została przerysowana. Pies nie był wcale wielki, rany znikome, a zachowanie zupełnie zrozumiałe.

Fot. Mikropsy do Adopcji

Fot. Mikropsy do Adopcji

Sprawę opisała sama fundacja dementując wcześniejsze informacje, jakie zaczęły pojawiać się w mediach.

„Do zdarzenia doszło wczoraj. Główną bohaterką jest Rasta – ok 10 kg sunia przebywająca w Wakacyjnym MikroOśrodku. Sunia, która dotychczas miała kontakt ze stadem psów, zbieraczem i syfem w jakim mieszkała. Zabrana ze skandalicznych warunków rozpoczęła nowe życie w Fundacji Mikropsy.” – opisuje wolontariuszka –„Wczorajszy dzień a właściwie wieczór. Nadchodzi burza. Zaczynam chować wszystkie psy. Na terenie pozostaje tylko Rasta która zaczyna się trząść ze strachu. Bum! Trzask! Grzmoty nawalają z każdej strony. Próbuję ją złapać, ucieka. Przerażona wchodzi w szparę za tarasem. To moja jedyna szansa, żeby ją złapać. W przeciwnym wypadku ucieknie daleko daleko i tyle ją zobaczę. Świadoma co może się stać zasadzam się na nią i łapię. Rzuca się, wije i gryzie. Czuję jak rozpruwa mi skórę. Raz w jednej za chwilę w drugiej ręce. Niosę do domu, wsadzam do domu. Bólu jeszcze nie czuję. Jest bezpieczna a to dla mnie najważniejsze.”

Zdaniem fundacji to normalne, że pies ugryzł wolontariuszkę, bo bał się i nie znał jeszcze na tyle człowieka, który ją złapał. Rany też okazały się jedynie powierzchowne.

„W przeciwieństwie do pralki psa już nie naprawiamy tylko wywalamy, oddajemy do schroniska i bierzemy następnego. A później czytamy artykuły o pogryzionych przez agresywne psy poszkodowanych bohaterach ludziach…” – kwituje fundacja. Jako patron medialny schroniska na paluchu musimy przyznać, że do ośrodka często trafiają psy, które mieszkały w skandalicznych warunkach i doświadczyły ze strony ludzi agresji. Aby nauczyły się ufać musi minąć czas.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.