Miał nóż. Motornicza zamknęła agresywnego mężczyznę w tramwaju

Wieczorem 30 września strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na torach nieopodal pętli tramwajowej na Gocławku.

Fot. Straż Miejska

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze skontrolowali tory i przystanki, ale nie odnaleźli mężczyzny. Pracownicy w budynku dyspozytorni poinformowali strażników, że mężczyzna chwilę wcześniej wstał i wsiadł do odjeżdżającego tramwaju linii 24. Z podanych informacji wynikało, że zachowywał się agresywnie i miał przy sobie nóż, którym straszył pasażerów. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za tramwajem.

Dwa przystanki dalej przy ulicy Kwatery Głównej zauważyli stojące tramwaje. Wokół jednego z nich nerwowo kręcili się ludzie i zdenerwowana, kierująca tramwajem kobieta. Wewnątrz zamkniętego wagonu znajdował się mężczyzna. Kobieta poinformowała, że chwilę wcześniej pasażer był agresywny i straszył innych.

Strażnicy wezwali wsparcie, a motorniczą poprosili o otworzenie drzwi do wagonu. Po wejściu do tramwaju ostrożnie podeszli do pobudzonego mężczyzny mając świadomość, że w każdej chwili mogą zostać zaatakowani. Agresywny pasażer nie reagował na wydawane polecenie i nie chciał opuścić pojazdu. Potwierdził, że ma nóż „tak jak każdy”, ale nie chciał powiedzieć, gdzie go ukrył. Po chwili mężczyzna został obezwładniony i wyprowadzony na przystanek. Na miejsce przyjechał patrol policji i nadzór ruchu MZA. Sprawca został przewieziony do SOdON.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c