Miasto przypomina kierowcom: grozi za to surowy mandat, nawet jeżeli jest mróz!

Miasto przypomina kierowcom o zakazie postoju z włączonym silnikiem w celu skrobania czy odmrażania szyb. Wybuchła burza komentarzy. Sprawdziliśmy jak to wygląda w przepisach.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Miasto wywołało prawdziwą burzę publikując post na swoim profilu przypominający kierowcom o tym, by nie zostawiali samochodów z włączonym silnikiem.

„Mróz daje się kierowcom mocno we znaki. Pamiętajcie jednak o tym, że postój z włączonym silnikiem grozi mandatem. Dotyczy to także ‚grzania silnika’ podczas skrobania szyb” – informuje UM.

Rzeczywiście, określa to art. 60 ust. 2 pkt 3 Ustawy o Ruchu Drogowym. Mówi on o tym, że nie wolno pozostawiać auta z włączonym silnikiem na parkingu dłużej niż 1 minutę. Niestety, dotyczy to także tych kierowców, którzy włączają silnik, by odśnieżyć samochód. Przepis ten jest stosowany oczywiście w przypadku postoju na parkingu, a nie samochodów stojących w korku.

Przypominamy, że jazda z ośnieżonym samochodem również jest wykroczeniem. Bezwzględnie czyste muszą być światła, szyba i tablica rejestracyjna i to nie tylko ze względu na ryzyko mandatu, ale także swoje własne bezpieczeństwo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c