Michał Dworczyk: „Po świętach milion szczepień tygodniowo”

Podczas dzisiejszej konferencji szefa Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk ponownie przeprosił za wczorajsze zamieszanie związane z zapisami na szczepienia oraz zapewnił, że po świętach program szczepień będzie przyspieszał. Szacuje, że około milion osób tygodniowo otrzyma preparat. 

Fot. Pixabay

Ze względu na uruchomienie zapisów na szczepienia dla osób w wieku 40-59 lat i usterkę, która spowodowała duże zamieszanie, odbyła się kolejna konferencja szefa KPRM, Michała Dworczyka. Wyjaśnił, że czwartkowy błąd systemu polegał na tym, że system zaczął proponować terminy kwietniowe, a nie majowe, osobom w wieku 40 plus, które zgłosiły wcześniej chęć do szczepienia.

Podczas dzisiejszego spotkania minister jeszcze raz przeprosił za kłopoty i zapewnił, że już wszystko działa zgodnie z planem. Przekazał także, że wszystkie osoby, które były zarejestrowane na terminy kwietniowe otrzymały SMS-a z powiadomieniem, że termin ich szczepienia został zmieniony.

Szef KPRM podkreślił także, że program szczepień w najbliższym czasie będzie przyspieszał i już w pierwszym pełnym tygodniu po świętach osiągnie prędkość jednego miliona szczepień tygodniowo. Zaznaczył, że ma nadzieję, że dostaw szczepionek będzie również dużo więcej, tym samym pojawią się dodatkowe terminy. Będą też uruchamiane nowe punkty i formuły szczepień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c