Minister edukacji o otwarciu szkół. Padła kolejna data!

Minister edukacji ponownie zabrał głos w sprawie otwarcia szkół dla wszystkich uczniów. W rozmowie z Polskim Radiem 24 opowiedział o szczegółach powrotu najmłodszych do klas I-III oraz o dacie kolejnych luzowań obostrzeń.

fot. Pexels

Od poniedziałku dzieci uczęszczające do klas I-III wrócą do nauki hybrydowej. Oznacza to, że jednocześnie w placówkach przebywać będzie 50% wszystkich uczniów. Wyjątkiem jest  5 województw, w których stan pandemiczny wciąż na ten krok nie pozwala. Jednak minister edukacji optymistycznie patrzy w przyszłość. Jego zdaniem już w przyszłym miesiącu jest realna szansa na powrót pozostałych uczniów do nauki stacjonarnej.

Dziś podczas rozmowy na antenie Polskiego Radia 24 Przemysław Czarnek wskazał maj, jako możliwy termin kolejnego luzowania restrykcji, jeśli chodzi o naukę stacjonarną. Wszystko jednak zależy od dalszej sytuacji pandemicznej w Polsce.

„Jeśli dynamika spadkowa pandemii, jaką obserwujemy od kilkunastu dni, utrzyma się przez kolejne, to maj będzie tym miesiącem, kiedy wszyscy uczniowie będą mieli szansę wrócić do nauczania stacjonarnego.”

-mówił. Minister edukacji nie ukrywał także, że bardzo cieszył się, że w końcu mógł podjąć decyzję o powrocie do szkół i podpisać rozporządzenie. Dodał, że kolejne kroki w sprawie luzowania obostrzeń mają zostać podjęte już w przyszłym tygodniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c