Minister edukacji o powrocie dzieci do szkół. Kiedy będą ogłoszone decyzje?

Dziś na antenie Jedynki minister edukacji i nauki przekazał, kiedy możemy spodziewać się powrotu wszystkich uczniów do szkół. Jak się okazuje, może się to stać już w przyszłym miesiącu. Wszystko jednak zależy od sytuacji pandemicznej. Wskazał także, kiedy może zostać ogłoszony harmonogram. 

fot. Pexels

Od dziś najmłodsze dzieci, czyli uczące się w klasach I-III w większości kraju wracają do nauki w szkołach. Nauka będzie jednak prowadzona w sposób hybrydowy, co oznacza, że w placówkach będzie przebywać jednocześnie maksymalnie 50% uczniów. Kiedy kolejne roczniki wrócą do nauczania stacjonarnego?

Na to pytanie odpowiedział dziś rano na antenie Jedynki minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek wskazał, że można zauważyć, że trzecia fala pandemii COVID-19 powoli się kończy, a spadkowa dynamika zakażeń jest coraz mocniejsza. W związku z tym jest szansa na stopniowy powrót do nauki stacjonarnej.

„Mam nadzieję, że w maju do nauki stacjonarnej wrócą wszyscy. O tym zdecydujemy w najbliższych dniach.”

-przekazał minister edukacji. Dodał, że przy podejmowaniu decyzji rząd będzie przede wszystkim kierować się krzywą spadkową dynamiki koronawirusa.

Przemysław Czarnek zwrócił także uwagę na wyzwanie, jakie niesie za sobą powrót do szkół, a mianowicie zniwelowanie negatywnych skutków edukacji zdalnej, których jest dużo więcej niż plusów, szczególnie na płaszczyźnie merytorycznej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c