Minister Gliński potwierdza: Polska zorganizuje ME siatkarzy 2021!

W tym roku mistrzostwa Europy w siatkówce odbędą się również w Polsce! Informację potwierdził dziś minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Piotr Gliński. Na organizacje wydarzenia przeznaczono 1,2 miliona euro. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu przekazał dziś podczas konferencji prasowej, że Polska jest jednym z krajów odpowiedzialnych za organizację mistrzostw Europy i piłce siatkowej mężczyzn. W Katowicach, w Gdańsku i w Krakowie odbędzie się łącznie 25 rozgrywek.

Mistrzostwa odbędą się również w Estonii, Czechach i Finlandii. Rozpocznie je mecz w fińskim Tampere 1 września 2021. Minister podkreślił, że premier Mateusz Morawiecki przyznał z rezerwy premiera 1,2 miliona euro na licencję na organizację imprezy.

Podczas poprzednich mistrzostw Europy w 2019 Polacy zajęli trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Wtedy złoto zdobyła reprezentacja Serbii, a srebrny medal Słowenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c