Minister zdrowia apeluje do Polaków o rozwagę! „Dynamika zachorowań jest bardzo duża”

Trwa konferencja prasowa ministra zdrowia. Adam Niedzielski zaapelował do Polaków o rozwagę. Zaznaczył, że dynamika zachorowań jest bardzo duża i to tylko od nas zależy czy pokonamy trzecią falę koronawirusa w Polsce. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Trwa konferencja ministra zdrowia i szefa KPRM w sprawie sytuacji pandemicznej w Polsce. Minister zdrowia przekazał, że w ostatnich tygodniach przyrost dynamiki zachorowań jest bardzo wysoki. Spowodowane jest to przede wszystkim rozwojem mutacji brytyjskiej COVID-19, która wypiera inne szczepy wirusa. Udział wirusa brytyjskiego w skali ogólnopolskiej to od 60 do nawet 80 procent przypadków, a wariant ten jest nie tylko bardziej zakaźny, ale okazuje się również być dużo bardziej niebezpieczny.

Adam Niedzielski wydał też specjalny apel do Polaków, w którym poprosił o odpowiedzialne zachowanie. Zaznaczył, że istnieją trzy narzędzia, które mogą nas uchronić przed najgorszym scenariuszem. Są to szczepienia, obostrzenia, a także podstawowe zasady dotyczące zachowania dystansu, dezynfekcji stosowania maseczek.

Minister zdrowia przekazał, że skala zachorowań jest w tej chwili tak wysoka, że każdy powinien się głęboko zastanowić i zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Podkreślił, że pozytywną informacją jest fakt, że wszystkie wprowadzane obostrzenia podziałały, ponieważ liczba przypadków w województwie warmińsko-mazurskim zmalała.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c