Minister zdrowia interweniuje. Chodzi o warszawski szpital!

Na wniosek wojewody mazowieckiego, minister zdrowia wprowadził pełnomocnika do szpitala na Solcu, który jest szpitalem patronackim dla Szpitala Południowego. Jak tłumaczył podczas dzisiejszej konferencji Adam Niedzielski, obecne kierownictwo nie radziło sobie z udostępnieniem miejsc dla zakażonych COVID-19. 

Fot. Shutterstock

Podczas dzisiejszego briefingu ministra zdrowia przed siedzibą resortu, Adam Niedzielski zwrócił uwagę na bardzo trudną sytuację pandemiczną w całym kraju, a w szczególności na województwie mazowieckim, śląskim i wielkopolskim, w których należy podjąć zdecydowane kroki w walce z pandemią. Dlatego niezbędne jest zwiększenie liczby dostępnych łóżek.

W związku  z tym Niedzielski zainterweniował w sprawie ustanowienia pełnomocnika dla Szpitala Solec, któremu podlega formalnie Szpital Południowy. Taka decyzja została podjęta na wniosek wojewody mazowieckiego. Jak tłumaczył, obecne kierownictwo nie radzi sobie z udostępnianiem odpowiedniej liczby miejsc covidowych.

„Karetki mają problem ze znalezieniem miejsc dla pacjentów. Sytuacja w Warszawie jest krytyczna i ma największe znaczenie. Brak dobrej współpracy nie będzie przeze mnie tolerowany.”

-zaznaczył minister zdrowia.

Od tej pory Szpitalem Południowym ma kierować dr n med. Ewa Więckowska, która wcześniej przez 8 lat zarządzała szpitalem na Solcu i zrezygnowała z tej funkcji w lutym tego roku.

„Bardzo się cieszę, że udało nam się znaleźć kandydaturę osoby, która z jednej strony bardzo dobrze przygotowanej teoretycznie, ale również posiadającej ogromne doświadczenie zawodowe.”

-dodał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c