Minister zdrowia o dzisiejszej liczbie zakażeń: „Sygnał, który powinien nas zdyscyplinować”

Adam Niedzielski w rozmowie z radiem RMF FM przekazał najnowsze informacje na temat dzisiejszej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Minister przestrzegł przed rosnącą liczbą chorych. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Adam Niedzielski w „Porannej rozmowie” na antenie RMF FM przekazał informacje na temat sytuacji pandemicznej w Polsce. Wskazał, że dziś przypadków nie jest bardzo dużo, bo ponad 350, jednak jest to około 50 procentowy wzrost względem poprzedniego tygodnia.

„Może dobrze, że jest taki sygnał, który powinien nas zdyscyplinować”

-dodał minister zdrowia. Niewątpliwe, że ze względu na powrót dzieci do szkół, liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 może w ciągu kolejnych tygodni wzrosnąć. Adam Niedzielski zaznaczył jednak, że poziom tolerancji dla liczby zakażeń będzie dużo wyższy, ponieważ dużo więcej Polaków jest już zaszczepionych.

Minister pytany był również o antyszczepionkowców. Jego zdaniem osoby te odrzucają podawanie im pomocnej dłoni, a to duży błąd.

„Jest w tym coraz więcej autodestrukcji. Ja oczywiście wszystkim polecam szczepienie.”

-dodał. Przypomnijmy, od 9 maja 2021 roku wszyscy dorośli obywatele mogą uzyskać e-skierowanie na szczepienie. W tej chwili odsetek osób zaszczepionych na 100 mieszkańców Polski wynosi 94,47.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c