Minister zdrowia o powrocie do szkół. Jak długo będzie trwać nauczanie stacjonarne?

Adam Niedzielski na antenie PolsatNews skomentował powrót uczniów do szkół. Minister zapewnił, że czeka ich co najmniej miesiąc lub dwa nauki. Przekazał także ilu nauczycieli się do tej pory zaszczepiło, a ile dzieci w wieku 12-16 lat. 

fot. Pexels

W ostatnim roku szkolnym większość zajęć odbywała się zdalnie. Wczoraj dzieci wróciły do nauki stacjonarnej i jak zapewnia minister edukacji, tym razem na dłużej. Co jeśli pojawi się kolejna fala pandemii i liczba zachorowań znacząco wzrośnie? Ile potrwa nauczanie stacjonarne? Na ten temat wypowiedział się Adam Niedzielski.

Podczas programu „Gość Wydarzeń” minister zdrowia zapewnił, że stacjonarna nauka w szkołach potrwa co najmniej miesiąc, dwa. Przekazał też statystyki dotyczące szczepień wśród uczniów i nauczycieli. Jak się okazuje, zaszczepionych w tej chwili jest 80 procent nauczycieli oraz 30 procent dzieci w wieku od 12 do 16 lat. Dodatkowo minister zapowiedział akcje szczepień uczniów w szkołach w trzecim tygodniu nauki.

„Nauczyciele wykazali się ogromną odpowiedzialnością(…) To są parametry, co do których przyjmuje się, że w społeczeństwie dają odporność populacyjną. Szkoły są z tego względu bezpieczne, ale też z tego względu, że zostały bardzo mocno wzmocnione sprzętem.”

-wyjaśnił, dodając, że na termometry, płyny do dezynfekcji i wszelkie środki bezpieczeństwa w szkołach rząd wydał ponad 100 milionów złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c