Minister zdrowia przekazał dane o liczbie nowych zakażeń! Nie jest dobrze!

Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Plus przekazał najnowsze dane dotyczące dobowej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Mamy około 4 800 nowych zachorowań, co oznacza, że liczba nowych przypadków wciąż rośnie. W porównaniu  ubiegłym poniedziałkiem jest to o około 900 przypadków więcej!

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w rozmowie z Radiem Plus, że według najnowszych danych dobowa liczba zakażeń wynosi około 4 tysięcy 800 przypadków koronawirusa. Jest to w granicach 900 przypadków więcej, niż tydzień temu. A jak dodał, należy spodziewać się w najbliższych dniach kolejnych wzrostów zakażeń COVID-19.

Oficjalne dane mają zostać przekazane dziś około godziny 10:30, na oficjalnej stronie Ministerstwa Zdrowia. Wczoraj liczba przypadków wyniosła 10 tysięcy 99, w sobotę natomiast 12 tysięcy 100 zakażeń.

„To absolutnie nie jest jeszcze czas, żeby mieć jakiekolwiek powody do optymizmu, trzeba spodziewać się, że w tym tygodniu wzrosty będą kontynuowane. W tej chwili jesteśmy na takim średnim poziomie tygodniowym 10 tys. przypadków i będziemy obserwowali, co będzie się działo w tym tygodniu.”

-zaznaczył minister zdrowia. Jego zdaniem trzecia fala COVID-19 w Polsce jest przede wszystkim spowodowana pojawieniem się w kraju tzw. brytyjskiej odmiany koronawirusa. W części Polski, np. w województwie warmińsko-mazurskim, odpowiada ona za aż 70% wszystkich zakażeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c