Minister zdrowia reaguje na słowa rektora WUM: „Zabrakło odwagi cywilnej”

Adam Niedzielski zareagował na wczorajsze oświadczenie rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Zbigniewa Gacionga. Zarzuca mu brak odwagi cywilnej i rozpaczliwą obronę zajmowanego stanowiska. 

Fot. KPRM

Kilkaset osób zaszczepiło się poza kolejnością w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Były to głównie osoby związane z kulturą i sztuką, między innymi Krystyna Janda, Magda Umer, Wiktor Zborowski czy Leszek Miller.  Po aferze szczepionkowej, minister zdrowia wielokrotnie w swoich wypowiedziach nawoływał rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do ustąpienia ze stanowiska.

12 stycznia Zbigniew Gaciong odpowiedział na słowa ministra zdrowia. Wydał specjalne oświadczenie na stronie uczelni, w którym poinformował, że ze swojego stanowiska nie zrezygnuje.  Tłumaczył to między innymi tym, że bierze odpowiedzialność za reformę uczelni i daje świadectwo odwagi cywilnej.

Do jego słów odniósł się właśnie Adam Niedzielski, publikując wpis na Twitterze. Uznał, że próba próba nadania tej sytuacji kontekstu politycznego i sprowadzenia jej do przepychanki z szefem resortu zdrowia to rozpaczliwa obrona stanowiska.  Zaznaczył, że rektor nie ponosi odpowiedzialności wobec niego, lecz wobec studentów, akademików i osób czekających na otrzymanie szczepionki. Zarzucił mu też brak odwagi cywilnej.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c