Minister Zdrowia: Zagwarantowane szczepienia dla 30 mln Polaków

Minister potwierdził, że prowadzone są rozmowy z procentami leków. Z trzema podpisana jest już umowa. Powiedział, że pierwsze szczepienia mogą rozpocząć się już w styczniu. Zagwarantowane są dostawy praktycznie dla całej populacji.

Fot. Pixabay

Wszystkie państwa UE reprezentuje komisja, która negocjuje z producentami. My mamy podpisane umowy i uczestniczymy w ramach trzech producentów – powiedział szef resortu zdrowia w „Salonie politycznym Trójki”. Dodał też, że dzięki temu zagwarantowane są szczepienia dla blisko 30 mln osób.

Minister jeszcze raz zapewnił, że szczepionka będzie w pełni dobrowolna. – Zdefiniowaliśmy grupy priorytetowe. Oczywiście zaczniemy od medyków, a potem służby mundurowe, potem pomyślimy o seniorach. Chcemy robić to sekwencyjnie – poinformował szef resortu. Podał też kryteria wiekowe. Najpierw szczepionkę dostaną osoby powyżej 75. roku życia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c