Ministerstwo Kultury przyznało kolejne dotacje. Kto otrzymał wsparcie?

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało dotacje w ramach programu „Teatr”. Wsparcie otrzymało między innymi stowarzyszenie Chorea czy Muza Dei. Co zaskakujące, na liście nie ma Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury. 

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44971525

Minister kultury Piotr Gliński poinformował, że zostały przekazane dotacje w ramach programu „Teatr”, których celem było wsparcie najbardziej wartościowych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze. O otrzymanie dofinansowania mogły starać się samorządowe instytucje kultury, ale również organizacje pozarządowe.

Budżet, który był przeznaczony w tym roku wyniósł 8 milionów 200 tysięcy złotych. Do kogo trafiło najwięcej pieniędzy? Jak przekazał portal Onet, stowarzyszenie teatralne Chorea uzyskało łącznie 450 tysięcy złotych na lata 2021-2023. Stowarzyszenie to co roku zajmuje się organizacją Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy. Inne stowarzyszenie, Muza Dei otrzyma
437 tysięcy złotych.

Co wielu zaskoczyło, na liście nie ma Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury, która prowadzi dwa warszawskie teatry, Polonię i Och-Teatr. Aktorka zachęciła jednak fanów i obserwatorów swoich mediów społecznościowych, aby wsparli jej fundację, przekazując 1% podatku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c