Ministerstwo Zdrowia o liczbie nowych przypadków! Ile pojawiło się w ciągu ostatniej doby?

W ostatnim czasie mamy do czynienia ze zmniejszającą się liczbą nowych przypadków COVID-19. Podobnie będzie dziś. W rozmowie z Onet Rano rzecznik resortu zdrowia przekazał najnowsze dane.

Fot. Warszawa w Pigułce

Trzecia fala pandemii koronawirusa w Polsce wydaje się zbliżać do końca. Świadczą o tym chociażby dość niskie, w porównaniu do poprzednich tygodni, dobowe raporty dotyczące nowych zakażeń. Rząd decyduje się także na stopniowe odmrażanie gospodarki. Szpitale tymczasowe zaczynają przywracać swoje wcześniej funkcjonujące oddziały.

Kolejne dobre informacje przekazał dziś rano w rozmowie z Onet rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Wojciech Andrusiewicz poinformował o odnotowaniu około 2 tysięcy przypadków zakażeń w ciągu ostatniej doby. Zaznaczył, że jest to aż 20 procentowy spadek względem poprzedniego tygodnia.

Rzecznik resortu wypowiedział się także na temat decyzji w sprawie przyspieszenia drugiej dawki szczepionki. Ma ona zapaść w ciągu najbliższych dni. Dodał, że rząd chce, aby szczepienia Polaków drugą dawką były przeprowadzane jeszcze przed wakacjami. Dzięki temu latem będzie można czuć się bezpieczniej chociażby podczas wyjazdów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c