Mistyczne prawosławne święto Jordanu [Wycieczka do Drohiczyna]

Portal Warszawski we współpracy z Przewodnik Kazimierz Dolny pragnie zaprosić naszych Czytelników na wyjątkowy wyjazd, który odbędzie się 19 stycznia 2018 w godzinach 7:00 – 19:00.

 

Fot. Domena Publiczna

„Święto Jordanu nazywane także Chrztem Pańskim jest jednym z dwunastu wielkich Świąt w Kościele prawosławnym. Świadczy o tym m.in. poprzedzająca je wigilia, w czasie której wierni zobowiązani są do ścisłego postu, a w cerkwi odprawia się tzw. królewskie godziny i liturgię. Zawsze odbywa się 19 stycznia!

Święto Jordanu nosi też miano Teofanii, czyli Objawienia Pańskiego. Od dawien dawna nazywane jest też świętem oświecenia oraz świętem światła.

W dzień święta sprawowana jest Wieczernia i liturgia święta, po niej następuje uroczysta procesja nad brzeg rzeki, która jest symbolicznym Jordanem. Na koniec następuje Wielikaja Agiasma, czyli Wielkie Poświęcenie Wody. Dokonuje się go poprzez trzykrotne zanurzenie krzyża w rzece (w innych miejscowościach w jeziorze lub morzu). Kiedy woda jest zamarznięta, w krze wycina się przerębel w kształcie krzyża”.

„W Drohiczynie to święto ma wymiar absolutnie mistyczny, gdyż Drohiczyn jest związany z prawosławiem od zawsze. To wybitnie miasto historyczne. A przy okazji nasze rodzinne korzenie, które będzie miło Wam pokazać! Często tam jeździmy od wielu wielu lat!” – pisze Portal Warszawski.

Plan wyjazdu:
Wyjazd o 7 rano z pl. Bankowego
10.00 – rozpoczęcia nabożeństwa w drohiczyńskiej cerkwi
12.00 – procesja nad Bug
14.00 – obiad
15.00 – 17.00 – zwiedzanie Drohiczyna, cztery bardzo stare świątynie (jedna z nich projektowana przez samego Fontane) oraz siedziba Seminarium, specjalnie tylko dla Portalu Warszawskiego, i niezwykle bogate zbiory w Muzeum Diecezjalnym!

CENA: 110 zł (transport, ubezpieczenie, obsługa przewodnicka) + 20 zł obiad.

ZAPISY i rezerwacja: do 22 grudnia 2017 roku.

ZAPISY: [email protected]m

Ilość miejsc ograniczona!

Serdecznie zapraszamy!
Portal Warszawski

Biuro Podróży Kazimierz-Tour.pl posiada wszelkie uprawnienia wymagane prawnie do świadczenia usług turystycznych wynikające z ustawy o usługach turystycznych zgodnie z art. 4 ust 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. (tekst jednolity z 2004r. Dz.U. Nr 223, poz. 2268, z późn. Zm) tj.: Zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Lubelskiego z dnia 16 września 2014 r. pod numerem 10815.

Gwarancja Ubezpieczeniowa w EUROPAISCHE REISEVERSICHERUNG AG Odział w Polsce, dotycząca powrotu klientów do kraju, a także zwrotu wpłat wniesionych przez klientów za imprezę turystyczną, polisa o numerze 2000391. Umowa Gwarancji Ubezpieczeniowej nr G/2015/150 z dnia 8.09.2015 r.
Nasza firma została wpisana do rejestru firm szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie pod numerem 2.06/00139/2015
Polisa nr 2000391


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.