Monika Jaruzelska wraca na stałe do domu na Mokotowie

Po śmierci obojga rodziców, Monika Jaruzelska wraca do domu na warszawskim Mokotowie. Jak dodaje status prawny nieruchomości jest już uregulowany.

Fot. Ja Fryta from Strzegom – Monika JaruzelskaUploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0.

Monika Jaruzelska w jesiennych wyborach została radną. Niedługo też wychodzi za mąż i jak przyznała w rozmowie z mediami będzie prowadziła życie na dwa domy.

Jako swoje warszawskie lokum wybrała nieruchomość przy ul. Ikara, która jeszcze do niedawna była przedmiotem kontrowersji. 350-metrowy dom na Mokotowie nie był bowiem od początku własnością jej ojca.

Przed wojną posiadłość należała do rodziny Przedpełskich, którzy stracili ją wskutek dekretu Bieruta. 21 kwietnia 1979 roku gen. Wojciech Jaruzelski przejął willę za 30 proc. jej wartości. Jeszcze za życia generała poprzedni właściciele bezskutecznie procesowali się w sądzie o nieruchomość.

„Sprawa prawna mojego domu jest wyjaśniona i nawet prokuratura pana Ziobry przyznała, że uczciwie było wszystko załatwione przez moich rodziców, jeśli chodzi o dom” – Mówi Monika Jaruzelska w rozmowie z Super Expressem – „Zastanawiam się, czy potomkowie państwa Przedpełskich będą chcieli wyciągnąć od polskiego podatnika pieniądze za odszkodowanie za dom, które im się nie należy. Na razie tu pomieszkuję i nie zamierzam sprzedawać domu moich rodziców. Tu czuję się najlepiej, tu się wychowałam. Będę musiała trochę go wyremontować i najpewniej w przyszłym roku wprowadzę się tu na stałe”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.