Most Południowy powstanie do 2020 roku. Zbudują go Turcy

Most Południowy jest częścią Południowej Obwodnicy Warszawy, która połączy Wilanów z Wawrem. Przeprawa będzie mieć długość ok. 1,5 km i ok. 45,8 metra szerokości. W obu kierunkach kierowcy będą mieć do dyspozycji po 4 pasy ruch, czyli łącznie 8 pasów. Dodatkowo z obu stron został zaplanowany ciąg pieszo-rowerowy.

Wizualizacja Mostu Południowego. Fot. GDDKiA

Wizualizacja Mostu Południowego. Fot. GDDKiA

Najniższą cenę za jego realizację, czyli 757,64 mln zł zaproponowało konsorcjum z firmą Gϋlermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt z Turcji wraz z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów. Pierwsza firma jest liderem, druga partnerem. To właśnie konsorcujm zostało wybrane do realizacji mostu. Do składania ofert cenowych na wszystkie trzy zadania zostało zaproszonych 22 firm i konsorcjów. Każdy z wykonawców mógł ubiegać się o realizację tylko jednego z zadań.

Budowa całej trasy została podzielona na 3 etapy:

  • odcinek A, długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem
  • odcinek B, długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę
  • odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.
Trasa S2 i jej umiejscowienie w Województwie Mazowieckim. Fot. GDDKiA

Trasa S2 i jej umiejscowienie w Województwie Mazowieckim. Fot. GDDKiA


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.