Możesz wybrać imię dla antylopki bongo!

Warszawskie ZOO na swoim oficjalnym profilu na Facebooku prosi o pomoc w wybraniu imienia dla młodej samiczki bongo. Musi się ono zaczynać się na literę „M”.

Fot. Warszawkie ZOO

Szczegóły akcji

Propozycje imion należy składać pod postem konkursowym na Facebooku do środy, 19 maja (do końca dnia). Ze zgłoszonych propozycji opiekunowie zwierząt kopytnych jeszcze w tym tygodniu wybiorą cztery najbliższe ich sercu. W kolejnym etapie fani znowu będą mogli decydować, które dwa z czterech wybranych imion znajdą się w ostatnim etapie naszej zabawy. Natomiast ostateczne głosowanie odbędzie się w relacjach na Instagramie i Facebooku, a imię małej bongo zostanie ogłoszone 26 maja, w Dzień Matki.

Antylopka

Urodziła się 22 kwietnia (w Dzień Ziemi) i od razu skradła serca pracowników, a chwilę później – wszystkich fanów ZOO. Od razu też otrzymała robocze określenie „bongini” – bo patrząc na jej zdjęcia zaraz po urodzeniu każdy ulegał jej urokowi. Początkowo samiczka spędzała czas tylko przy swojej mamie, ale obecnie coraz lepiej radzi sobie na wybiegu zewnętrznym, po którym energicznie bryka. Warto zobaczyć ją osobiście w Warszawskim ZOO – na wybiegu bongo przy Żyrafiarni.

Jest pierwszym dzieckiem 7-letniej Chilli i 8-letniego Franka. Troskliwa mama od razu wzorowo zajęła się swoim dzieckiem. Pierwszy dzień antylopa w większości przespała wtulając się w mamę, jednak w kolejnych dniach była już bardziej aktywna i zaczęła się interesować otaczającym ją światem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c